Naprawa kanalizacji - remonty instalacji sanitarnej

Częste awarie i zapychające się rury odpływowe w przestarzałych instalacjach kanalizacyjnych wykonanych z żeliwa lub kamionki to poważny problem, który będzie się regularnie powtarzał jeżeli nie przeprowadzimy remontu instalacji sanitarnej.

Z biegiem czasu stan rur kanalizacyjnych ulega pogorszeniu i wymaga naprawy lub wymiany.Nasza firma oferuje profesjonalną pomoc w ocenie stanu rur kanalizacyjnych oraz wymianie wyeksploatowanych rurociągów sanitarnych w budynkach.

Naprawa kanalizacji

Usuwamy wszystkie awarie rur i kanałów sanitarnych i deszczowych w budynkach mieszkalnych - blokach oraz w instalacjach przemysłowych.

Doświadczenie

Nasza firma do doświadczony zespół profesjonalistów - wykonujemy powierzone prace rzetelnie z dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Nowoczesne technologie

Do lokalizowania miejsc awarii w rurach kanalizacyjnych i drenażowych wykorzystujemy profesjonalny sprzęt który pozwala dokładnie wytypować miejsce do wykonania naprawy.

Cena usługi

Ceny naprawy punktowej mogą być znacznie niższe niż wymiana całej instalacji - po przeglądzie rur kamerą inspekcyjną określamy zakres pracy oraz ustalamy koszt całkowity

Serwis kanalizacji

Częste problemy z rurami kanalizacyjnymi

 • Korozja i osady Rury żeliwne ulegają korozji oraz zarastają osadami przez co zmniejsza się wewnętrzny przekrój rury ograniczając przepływ ścieków.
 • Uszkodzenia mechaniczne Przemieszczanie się gruntu,ciężki sprzęt pracujący w pobliżu instalacji sanitarnej,prace budowlane mogą doprowadzić do zapadnięcia się rury i całkowitego uszkodzenia.
 • Wady montażowe Nieprawidłowo wykonana instalacja – brak spadków – wywinięte uszczelki – nieodpowiedni przekrój rur są przyczyną częstych awarii i wycieków.
 • Korzenie drzew Duże drzewa mają mocno rozwinięty system korzeniowy który często uszkadza rury kanalizacyjne.
 • Zapadnięte studzienki Studnie z kręgów betonowych – murowane z cegieł z czasem osiadają w gruncie na skutek dużego ciężaru i podmycia przez wodę co skutkuje nieprawidłowym odpływem ścieków ze studzienki.
 • Syfony żeliwne w podłodze (tzw.kratki ściekowe) były montowane w starym budownictwie często w blokach z wielkiej płyty – bardzo często zapychają się doprowadzając do zalewania mieszkania poniżej .

  Z naszego doświadczenia najlepiej jest wykuć żeliwny syfon z podłogi i wpiąć się nowymi rurami do instalacji.Operacja ta zajmuje kilka godzin i koszt jest mniejszy  niż wzywanie co chwila hydraulika do udrażniania odpływu pod wanną.

  Zwykle naprawa kanalizacji zajmuje nam jeden dzień. Jednak w zależności od długości i średnicy rury oraz metody naprawy prace mogą potrwać dłużej.

  W przypadku problemów ze szczurami dostającymi się do budynku przez rury kanalizacyjne – montujemy specjalne zabezpieczenia (klapy zwrotne – zasuwy burzowe) które blokują dostęp z zewnątrz.

  .