Wycinanie korzeni drzew z rur kanalizacyjnych

Korzenie drzew mogą spowodować uszkodzenie rur kanalizacyjnych i częste zapychanie się odpływu. Przyczyną zatorów nie zawsze jest bezpośrednie przebicie rury przez korzenie,często problemem jest zmiażdżenie rur kanalizacyjnych pod wpływem ciężaru samego drzewa.

Drzewo nie musi rosnąć bardzo blisko rury kanalizacyjnej,żeby sprawiać kłopoty. Gdy drzewa rosną ich system korzeniowy szuka źródła wody i składników odżywczych w glebie.Wystarczy mała nieszczelność w kanale aby korzenie dostały się do środka i rozrastając się uszkodziły rurociąg doprowadzając do trwałego zapchania kanalizacji.

 

Jak usuwamy korzenie z rur ?

Mechaniczne wycinanie

Używamy specjalnej maszyny która odcina korzenie ostrymi bardzo szybko obracającymi się ostrzami.Metoda skuteczna do usuwania grubych korzeni.

Metoda ciśnieniowa

Za pomocą pompy wuko i węża ze specjalną dyszą kierujemy strumień wody pod wysokim ciśnieniem do rury w celu usunięcia i wypłukania korzeni.

Kontrola kamerą

Aby sprawdzić w jakim stanie jest instalacja oraz którym miejscu doszło do uszkodzenia rury kanalizacyjnej używamy kamery inspekcyjnej z wbudowaną sondą umożliwiającą namierzenie miejsca uszkodzenia.

Naprawa rur

Jeżeli inspekcja tv kanalizacji wykaże poważne uszkodzenia kanałów sanitarnych na skutek rozrostu systemu korzeniowego .Należy wykonać wymianę całego uszkodzonego odcinka.

Wycinanie korzeni Pomorskie

Jeżeli w pobliżu twojego budynku rosną duże drzewa i często dochodzi do zapchań kanalizacji to czas wezwać specjalistów którzy usuną problem.

.