Udrażnianie rur spiralą elektryczną

Większość z nas próbuje samodzielnie przepychać zatkane rury kanalizacyjne. Domowe sposoby takie jak wsypanie octu i zalanie sodą oczyszczoną,użycie gumowego przepychacza lub ręcznej żmijki często pomaga w usunięciu blokady.

W przypadku problemów z zatkanym odpływem,którego w żaden sposób nie można odetkać za pomocą prostych domowych środków,zadzwoń do profesjonalnej firmy zajmującej się kanalizacją i udrażnianiem rur.Posiadamy profesjonalny sprzęt do udrażniania długich odcinków rur oraz kamerę inspekcyjną do diagnostyki kanałow sanitarnych .

Najczęstsze przyczyny powstawania zatorów w rurach : 

Tłuszcz i resztki jedzenia

Tłuszcze i pozostałości jedzenia są typową przyczyną zatkania odpływów kuchennych. Z czasem tłuszcz odkłada się na ściankach rur aż do całkowitego zapchania kanalizacji w kuchni.

Odpływy łazienkowe

Zapchany brodzik,odpływ liniowy ,wanna lub umywalka którego przyczyną jest nadmiar włosów spływający do rur podczas kąpieli - zator taki usuwamy spiralą elektryczną o średnicy 10 do 16 mm

Zapchanie toalety

Nie wolno traktować toalety jak kosz na śmieci. Produkty takie jak chusteczki nawiżane, podpaski higieniczne, żwirek dla kotów prowadzą do poważnych zatorów i wybijania kanalizacji.

Środki chemiczne

Bardzo często przyjeżdzamy na awarię do klienta który wspypał kilka opakowań kreta i nie pomogło - niestety duże ilości granulek źle rozpuszone w wodzie powodują skamienienie preparatu i trwałe zablokowanie odpływu.

Piony kanalizacyjne

Duża ilość zgłoszeń dotyczy zapchanego pionu w starych budynkach,blokach i kamienicach .Rury kanalizacyjne żeliwne stosowane kiedyś w budownictwie na skutek korzji i narastania osadów straciły swoje własciwosci przez co wymagają czestego udrażniania metodą mechaniczną.

Materiały budowlane

Mycie pędzli w wannie oraz płukanie wiader po zaprawach cementowych i wylewanie wszystkiego do rur kanalizacyjnych to częste zjawisko podczas prac remontowych.Zabetonowany odpływ daje o sobie znać po jakimś czasie.Udrażnianie takich zatorów jest pracohłonne i kosztowne.

Mechaniczne udrażnianie rur

Używamy przepychaczy elektrycznych Ridgid oraz Rothenberger które bez problemu usuną każdy zator w instalacji sanitarnej.

rura kanalizacyjna

Pytania i odpowiedzi

Do udrażniania rur i odpływów wykorzystujemy elektryczne przepychacze oraz metodę ciśnieniową Wuko – po czyszczeniu wykonujemy kontrolę kamerą inspekcyjną .

Z naszego doświadczenia wynika że najczęsciej przyczyną powracających zatorów w kuchni jest nie dokładne udrożnienie odpływu kuchennego.

Nie wystarczy pare razy zakręcić spiralą aby dokładnie wyczyścić rury odprowadzające ścieki z kuchni – po kilku latach wnętrze rury obrasta tłuszczem i detergentami które prowadzą do powstawania twardych osadów.

Tylko doświadczony specjalista ze sprzętem korzystając z metody mechanicznej oraz ciśnieniowej przy pomocy kamery inspekcyjnej jest w stanie przywrócić instalację do stanu nowości

Kiedy wyczuwasz silny zapach kanalizacji to być może jest to bardzo prosty do rozwiązaniania problem ,który można rozwiązać samemu o to kilka podstawowych czynności które należy wykonać.

1.Sprawdź czy w syfonie pod zlewem – umywalką lub kratce ściekowej znajduje się woda która jest barierą przed przedostawaniem się nieprzyjemnych zapachów szamba.

Jeżeli nie to zalej syfon wodą ,często latem lub podczas naszej długiej nieobecności woda poprostu wyparuje a smród przedostanie się do mieszkania.

2.Zobacz czy we wszystkich miejscach połaczenia sprzętu agd (pralka zmywarka) z rurami odpływowymi uszczelki dokłanie dolegają i nie ma żadnych przerw przez które wydostaje się zepsute powietrze.

Jeżeli nie uda ci się zlokalizować miejsca dostawania się nieprzyjemnych zapachów i problemów z wentylacją wezwij pogotowie kanalizacyjne ze specjalistycznym sprzętem .

Cena udrożnienia rur kanalizacyjnych zależy od czasu potrzebnego na wykonanie usługi – w przypadku prostych i standardowych udrożnień cenę hydraulik przedstawi podczas rozmowy telefonicznej.

W przypadku dużych awarii ceny ustalamy indywidualnie.

.